Świetna kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Wśród szerokich alternatyw, które proponuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. Restaurants near Main Market Square Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film