Pomimo, iż coraz więcej kobiet i to w różnym wieku dba o to, aby spożywane posiłki były wartościowe, często, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki mineralne. Ponieważ rynek suplementów wciąż jeszcze się rozwija, wielkość możliwości wyboru może stanowić problem.
Warto zatem mieć świadomość, czym kierować się przy kupnie preparatu, tak, by korespondował z naszymi potrzebami. Suplement nie powinien być zamiennikiem zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że konkretnych składników mineralnych czy witamin nie jesteśmy w stanie przyjąć wraz z pokarmem. Decydując się na zestaw minerałów można poradzić się aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Warto mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych składników wymaga organizm nastoletniej dziewczyny, a kompletnie innych – potrzeba kobiecie dojrzałej.
Co to są aminokwasy wątrobowe z lektury naszego artykułu
Z pomocą odpowiedniego leku suplementacyjnego można na przykład zminimalizowania odmiennych niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeżeli borykamy się z ustawicznym brakiem witalności lekarstwem może być preparat mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki rodzaj suplementu kupimy. Konieczne jest jego właściwe dawkowanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt częste.