Dziś kobiety zwykle dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/poradnia-laktacyjna

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, właśnie dlatego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednak przede wszystkim też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje sporo radości, lecz również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci komponowane są fenomenalne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek też o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.