Współczesna medycyna estetyczna nie jest dzisiaj zdobyczą z jakiej korzystają tylko najbogatsi. W czasach, kiedy tak właściwie coraz więcej osób wybitnie dba o swój wygląd i chce zatrzymać czas, zabiegi estetyczne nikogo już dzisiaj nie dziwią. Niezwykle ważne jednak jest, aby z poprawianiem natury i zatrzymywaniem czasu nie przesadzić, bo granica poprawiania oraz budowy na nowo jest niezmiernie cienka. Przecież nie chodzi o to, by znienacka obudzić się po operacji czy zabiegu z w każdym calu nowiutką twarzą. Należyte samopoczucie to fundament po zabiegu estetycznym.
Jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej jest wygładzanie fałd przy pomocy botoksu albo kwasu hialuronowego.

konsultacje i porady estetyczne kraków

Wybór słusznego artykułu zależy w szczególe od lekarza przeprowadzającego zabieg oraz uzależnień skóry pacjenta. Na wygładzanie zmarszczek decydują się zdecydowanie częściej kobiety niż mężczyźni, chociaż i ci z niekiedy stają się wielbicielami medycyny estetycznej oraz bez wstydu korzystają z jej dobroci. Wybór między botoksem a kwasem hialuronowym jest dosyć skomplikowany, właśnie dlatego również warto zdawać sobie z poszczególnych właściwości danego produktu. Warto wspomnieć też, że zarówno wstrzyknięcie botoksu, jak oraz kwasu hialuronowego jest podobne cenowo, w następstwie tego także to nie cena jest tutaj elementem decydującym. Kwas hialuronowy jest uważany przez wielu oraz chirurgów medycyny estetycznej, oraz pacjentów za zdecydowanie o wiele bardziej naturalny oraz bezpieczniejszy niż botoks.
Z reguły kwas hialuronowy jest polecany jednostkom młodszym ze znacznie mniejszymi zmarszczkami. Jest w użyciu do delikatnych poprawek oraz zdecydowanie subtelniejszej korekty bezwładnej skóry. Zabiegi z kwasem hialuronowym trzeba jednak po kilku miesiącach powtórzyć, w przeciwnym wypadku cera powróci do stanu sprzed wykonania zabiegu. Trochę inaczej jest z botoksem, który przez co niektórych uważany jest za toksyczny środek. Cera po wstrzyknięciu botoksu odważnie dłużej dochodzi po siebie, ale by wynik się utrzymał także trzeba ponowić zabieg, chociaż zdecydowanie po dłuższym czasie niż po kwasie hialuronowym.