Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakże nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur terapii, które wspomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

leczenie alkoholika

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być nadzorowane przez zespół specjalistów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez profesjonalistów, jacy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed rozpoczęciem kuracji figura musi najpierw rozpoznać swój stan i posiadać ochotę opuścić alkohol. Czasem jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny bądź też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga również zainicjować debatę na temat przystępnych opcji kuracji oraz pomocy.

Nie ma odpowiedniego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, problemy z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.