Aktywna na emeryturze
Wiek tak w gruncie rzeczy to tylko numer. Masz prawo posiadać 55 lat, ale wyglądać na 40 i czuć się na 35. Jakkolwiek możesz też mieć 50 lat, lecz wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak prawidłowo troszczysz się o swoje ciało i co robisz, żeby pozostać aktywną.

kobiece problemy

Aktywność fizyczna – czy już za późno, żeby zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, dużo osób zakłada, że jeżeli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 czy też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może wspomóc w rozwiązaniu niektórych problemów spowodowanych absencją aktywności i ogólnie spowodować, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla pań na emeryturze są rozmaite! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie musisz godzić się na tak postępującą stratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej i siły. Co poniektóre rodzaje ćwiczeń mogą też pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie treningów obciążających, jakie zmuszają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze oraz innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, umieją one też ciężko zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak przyrost masy ciała.